זהירות מזגנים

המזגן ומערכות הקירור הביאו למהפכה בחיינו, לא עוד  לשבת בבית ולהזיע, אפשר לצאת ולהסתובב בקניונים או לשבת בתוך הבית עם בגדי קיץ גם בעונת החורף. יתרונות המזגן יידועים וברורים לכולנו

אך חשוב להכיר גם את הסכנות במערכות המיזוג  הנוגעות לכולנו ולילדים בפרט

גז המזגנים הינו גז מסוכן מאוד, הגז פוגע במערכת הלב והעצבים, בעבר ילדים ונוער היו שואפים גז מזגנים על מנת להגיע לתחושת אופוריה מהירה., הפגיעה במערכת העצבים מביאה את האדם השואף את הגז לתחושת אופוריה מדומה שעלולה להוביל למצב של שום נדימה, כמו כן חדירת גז המזגנים ללב יכולה לגרום להפרעה בקצב הלב ולהפרעות מסכנות חיים.

גז הפריאון הינו גז המשמש לרוב מתקני קירור,  סכנות ההרעלה הנגמרת כתוצאה משאיפת הגז תלויות בכמות שאיפת הגז. ראשית על אף הסכנות בשאיפת המזגן, עליכם לדעת כי שאיפה בריכוז גבוה במקום שאיננו מאוורר עלולה לגרום למוות. אך שאיפה הנגמרת מדליפת גז קטנה כגון חור מצינור המזגן או תקלה לרוב איננה מסכנת חיים. בעבר היו מקרים בהם נערים צעירים שאפו גז מזגנים ולאחר השאיפה, עקב תחושת האופוריה שאפפה אותם, הם הפכו לפזיזים ותזיזיתיים יותר, ביצוע מאמץ תנועתי ופיזי לאחר שאיפת הגז מגביר אף יותר את ההשפעות השונות.

 

איך נמנעים משאיפת גז מזגנים והרעלות מסוכנות

כמו בכל מצב מסוכן הדרך הטובה ביותר היא להפעיל את כל גורמי המניעה, יש לבדור מול טכנאי מסמך שעבר קורס התקנת מזגנים שהמזגן תקין, שאין גישה לילדים ונוער למיכלי הגז.

יש לקחת בחשבון שבשנים האחרונות חברות המיזוג מחוייבות להתקין מתקני בטיחות שיחסמו את הגישה לגז המזגנים. אך חשוב לוודא עדיין שהכל תקין ועומד לפי החוק.

 

 

 

מאמרים דומים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן