גידול תינוק

איך לגדל תינוק?

תינוק בן יומו מגיח לעולם וצריך לדעת איך לגדל אותו. מה מותר לעשות ומה לא, איפה ניתן לקבל הדרכה במידה וצריך, איזה מזונות אוכלים תינוקות, איזה שאלות לשאול את המטפלת ועוד. באתר 2BKIDS תמצאו מידע רב בנוגע לגידול תינוקות.

אף אחד לא מכין אותך לרגע בו הילד הקטן שלך נולד וכל אם ואב וותיקים יודעים כי המציאות מתעלה על כל דמיון. ועדיין יש דברים ששווה לדעת לפני, טרם הלידה כדאי להכין ולהתכונן נפשית ופיזית לבואו של התינוק וממש ללמוד איך לגדל תינוק.
לפניכם. רשימת דברים בסיסית עם פירוט קצר , שתסייע לכם לגדל את התינוק

לדאוג לתינוק לתנאים פיזיים

מיטת תינוק- התינוק זקוקה למיטה קטנה ונעימה עם מעקה על מנת שיוכל לישון בה בבטחה. יש לשים לב כי השינויים הפיזיים ביכולת התנועה של התינוק מגיעים יחסית מהר ולכן יש לרכוש עריסה או מיטת תינוק עם מעקה מתכוונן, כך שתוכלו לשנות את גובה המעקה בהתאם לצורך. כמו כן בחודשים הראשונים של התינוק נוח יותר שמיטת התינוק גבוהה, כך שתוכלו לטפל בתינוק מבלי להתכופף.

שידת החתלה – בשידת התינוק תכניסו את כל בגדי התינוק שתרכשו, תניחו טיטולים וחיתולים והכל בהישג יד.

בגדים ושמיכה- משום שהתינוק קטן ויש להגן עליו , התינוק זקוקה ליותר משכבת בגד אחת, יש לעטוף היטב את התינוק ולשמור עליו בכל מקום בו אתם נמצאים , שימו לב שלא יהיה לו חם מידי. תעטפו אותו בשכבה אחת יותר מזו שנמצאת עליכם, יש להקפיד במיוחד בעונות הקרות ולחילופין בקיץ לשמור שלתינוק לא יהיה חם מידי. מומלץ לשים מד טמפרטורה ולהקפיד על טמפרטורה נעימה באופן קבוע. בכל מקום בו התינוק נמצא.

הגיינה – טיטולים, חיתולים, משחות לתפרחת ועוד – כל אלה חייבים להיות בהישג יד, נקיים ומוכנים לשימוש. חשוב לדעת כי מערכת העיכול של התינוק קטנה ויעילה. והחלפת הטיטולים תתרחש באופן קבוע. ולכן מומלץ לשים פח אשפה בקרבת שידת התינוק על מנת שתוכלו להמשיך לטפל בתינוק ביד אחת וביד השניה להשליך את הפסולת לאשפה. מומלץ גם לרכוש שמפו כביסה ייעודי לתינוקות, כך שהבגדים והחיתולים שתכבסו ימשיכו להיות נעימים לתינוק.
מבחינה נפשית ורגשית, נותר לכם רק להכין את עצמכם

להכין את עצמכם לטפל באחר, לתת לו את שלכם, לדחות את הצרכים והסיפוקים המיידים ולשים את אלו של התינוק לפני הכל.

מאמרים דומים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן